Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

İstanbul'da Sinop dernekleri artıyor

İstanbul'da Sinop dernekleri artıyor

Sinoplular merkezi Sefaköy’de olan “Sinop İli Erfelek İlçesi Horzum ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği”ni kurdu

1 Mart 2010 01:16
font boyutu küçülsün büyüsün


 İstanbul’da yaşayan Sinoplular dernekleşmeye devam ediyor. İstanbul’da bulunan Sinop Erfelek ilçesinin Horzum ve çevre köylerine mensup olan Sinoplular, merkezi Sefaköy’de olan “Sinop İli Erfelek İlçesi Horzum ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği”ni kurdu.

12 Şubat 2010 tarihinde İstanbul İl Dernekler Müdürlüğü tarafından verilen onayla resmen kuruluşunu tamamlamış olan dernek 7 kişi tarafından kurularak faaliyetlerine başladı.

Muharrem Baltacı’nın kurucu başkanlığını yaptığı dernekte, başkan yardımcılığını Yalçın Baş, Genel Sekreterliğini Salih Canlı, Muhasipliğini Adem Baltacı, yönetim kurulu üyeliklerini ise Necmettin Özcan, Celal Baş, Muharrem Canlı yürütüyor.

Kısa adı İstanbul Horzumlular Derneği (İshorder) olan derneğin kurucu başkanı Muharrem Baltacı yaptığı açıklamada horzum ve çevre köylerinden İstanbul’da yaşayan vatandaşların birlik beraberlik içinde olmasını hedeflediklerini belirterek derneklerinin düzenledikleri etkinliklerle ve faaliyetleriyle bundan sonra adından sıkça söz ettireceğinin altını çizdi.

Başkan Muharrem Baltacı, derneğin kuruluşu ile ilgili olarak çok güzel tepkiler aldıklarını  ve derneğe ilginin yoğun olduğunu belirterek “Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek’e kuruluş aşamasındaki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu oluşumda emeği geçen tüm köylülerimize ve kurucu yönetim kurulumuza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tüm horzumluları ve çevre köylerinde İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımızı derneğimize bekliyorum.Kapımız hemşehrilerimize her zaman açık” diye konuştu.

Sefaköy merkezde faaliyet gösteren dernek 14 Mart 2010 Pazar günü genel kurulunu yapacak..Dernek, internet adresini de www.ishorder.org.tr olarak belirleyerek internet sitesinin de yakın zamanda faaliyete geçeceği açıkladı.
Bu haber 2,713 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar (1)
  • Şenol DORUK / 1 Mart 2010 09:45

    Hayırlı olsun...

    Dernegimizin kurulmasında öncülük edip birlik beraberligimizi saglayan başta Özcan ÖZKALAYCI YA ve arkadaslarına sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim.. derneimizi kurma görevini üstlenen ve bugüne getiren hepsi bir birinden degerli 7 kurucu üyümezide ayri ayri selamları bir borç bilir sonsuz sevgi ve saygılarımı sunarım....Anket

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül'ün icraatlarından memnun musunuz? (Aynı IP'den kullanılan oylar iptal edilmektedir)

  • Evet memnunum
  • Hayır değilim
  • Bilgim yok   [ sonuçlar için tıklayın ]

SINOP SINOP


floating kodu