Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

Kayıp değilmiş, öldürülmüş!

Kayıp değilmiş, öldürülmüş!

9 aydır kayıp olarak aranan 38 yaşındaki Ferhat Güney'in öldürüldüğü geçtiğimiz hafta ortaya çıktı.

24 Nisan 2010 21:27
font boyutu küçülsün büyüsün


 9 aydır kayıp olarak aranan 38 yaşındaki Ferhat Güney'in öldürüldüğü geçtiğimiz hafta  ortaya çıktı.

 

Sinop Türkeli Jandarma Komutanlığı soruşturmayla ilgili olarak 21 Nisan Çarşamba günü Ferhat Güney'in yeğeni Yusuf G. ve patronunun oğlu Orhan A.'yı İstanbul'da gözaltına alarak Sinop'a götürdü. Yusuf G. ve Orhan A. saatlerce süren sorgunun ardından tutuklanarak Sinop Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Gözaltına alınan bir başka isim ise Ferhat Güney'in arkadaşı Yakup Ayar'dı… Ferhat Güney'i, yeğeni Yusuf'un aracında gören ve Sinop birlikte gittiklerini açıklayan Yakup Ayar, sorgusunun ardından serbest bırakılarak İstanbul'a döndü. Ferhat Güney, 25 Temmuz akşamı yeğeni ve onun patronuyla birlikte Sinop'a gitmek için yola çıkmıştı. Yeğen Yusuf G.'nin iddiasına göre Ferhat Bey, ertesi gün vardıkları Sinop'ta köy girişinde araçtan inmişti. Güney Ailesi, Ferhat Bey'i aylarca kayıp olarak aradı. Ancak Şubat ayında, Ferhat Güney'in araçtan indiği söylenen yere 2 kilometre mesafede bulunan ve bir insana ait olduğu iddia edilen kemikler, olayın seyrini değiştirdi. Savcılık, Adli Tıp'tan, bu kemiklerin Ferhat Güney'in oğlundan alınan DNA örnekleriyle karşılaştırılarak kimlik tespitini istedi. Ve geçtiğimiz hafta maalesef bulunan kemikler Ferhat Güney'e ait çıktı.

ÇELİŞKİLER DİKKAT ÇEKTİ
Artık Ferhat Güney'in öldürüldüğü kesinlik kazanmıştı. Sinop Türkeli Jandarma Komutanlığı Ferhat Güney'in katilini bulmak için çalışmalarını hızlandırdı. Güney'in Sinop'a birlikte gittiği yeğeni Yusuf G. "Ben arkadaşlarımla hem gezmek hem de askerlikle ilgili bir problemimi halletmek için Sinop'a gidiyordum. Amcam da 25 Temmuz Cumartesi akşamı bizi görünce önce 'Otogara kadar sizinle geleyim' dedi. Sonra da Düzce'ye gideceğini söyledi. Birkaç telefon konuşması yaptıktan sonra Sinop'a gelmeye karar verdi. Sinop girişinde de 'Bir arkadaşımla buluşacağım' diyerek arabadan indi. Bir daha da görmedim" demişti. Ancak Yusuf G.'nin cumartesi akşamı Sinop'a gidip, ertesi gün İstanbul'a geri dönmesi ve askerlik işini pazartesi günü İstanbul'dan telefonla halletmesi kafalarda soru işareti bırakmıştı. Türkeli Savcılığı da bu ve benzeri çelişkili ifadelerin ve açıklamaların ardından soruşturma kapsamında gözaltına aldığı Yusuf G. ve Orhan A.'nın tutuklanmasına karar verdi.


KAYBOLMAMIŞ ÖLDÜRÜLMÜŞ!


Bolu'da 61 gün boyunca kayıp olarak aranan 44 yaşındaki Mahmut Doğangün'le ilgili de üzücü bir gelişme yaşandı. Maalesef dün sabah saatlerinde Mahmut Doğangün'ün cansız bedenine ulaşıldığı haberini aldım. Mahmut Doğangün'ü Karabük'ün Eskipazar İlçesi Menen Köyü'nde bir vatandaşımız buldu. Aldığımız bilgilere göre başı gövdesinden ayrılarak öldürülen Doğangün'ün üzerinde kimliği ve kredi kartları çıktı. Bolu Emniyeti şimdi Mahmut Doğangün'ün kim ya da kimler tarafından öldürüldüğü araştırıyor.

Müge Anlı Takvim Gazetesi
Bu haber 2,160 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
Anket

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül'ün icraatlarından memnun musunuz? (Aynı IP'den kullanılan oylar iptal edilmektedir)

  • Evet memnunum
  • Hayır değilim
  • Bilgim yok   [ sonuçlar için tıklayın ]

SINOP SINOP


floating kodu